MOTYWACJA

Wydaje nam się rzeczą oczywistą, ale jeśli o nią nie zadbamy, to sama się nie rozwinie… Podstawową rzeczą jest miłość do muzyki, w moim i waszym przypadku, miłość do gry na perkusji, ale jest jeszcze jedna rzecz, która jest bardzo ważna, to „motywacja”, która dodaje nam natchnienia kiedy nie mamy ochoty grać, budzi w nas nadzieję kiedy się nie udaje, pomaga nam wstać gdy jesteśmy zmęczeni i przypomina nam, że jeszcze mamy bardzo dużo do zrobienia, ponieważ droga na szczyt jest wyczerpująca i niestety, nie da się odpuścić, bo tylko najlepsi będą zbierać brawa i słowa uznania, a słabi odpadną i usłyszą tylko wyrzuty sumienia…

DSC02213

Thomas Lang na plakacie z Perkusisty 6/2014.

Dzisiaj, szukając motywacji do wyczerpujących ćwiczeń, które kocham czuć w moich żyłach, postanowiłem włożyć ten plakat w antyramę, i zawiesić nad moimi elektronicznymi bębnami firmy Roland, na których trenuję codziennie w domu. I pomysł był fantastyczny, ponieważ Thomas Lang to mój mistrz i autorytet, i nikt tak mocno nie motywuje mnie do grania, jak on i to jest niesamowite. Zadziałało od razu i ćwiczenia były bardzo udane!

Każdy z nas, kiedy ma chwilę zmęczenia, czy zwątpienia, powinien zastanowić się przez chwilkę, co zrobić, żeby pójść krok do przodu, żeby poczuć tą świeżość, i energię do grania. Szukajcie pozytywnych rozwiązań i nigdy sobie nie wmawiajcie, że się nie da lub nie dam rady, bo to pierwszy krok do niczego!!!

Nie ma sytuacji bez wyjścia ;-)…

Mnie wystarczyło dzisiaj powiesić plakat, który codziennie będzie przypominał mi o mądrych i skutecznych ćwiczeniach, systematyczności, konsekwencji w dążeniu do celu i dobrej zabawie podczas grania!

Dobra zabawa, jest bardzo ważna w życiu perkusisty! Czym więcej się uśmiechasz, tym przyjemniej ci się gra, i tym lepiej odbierają cię ludzie dla których grasz! 

Nikt nie lubi smutasów ;-)…

Marzenia – nigdy ich nie odrzucaj, nie zapominaj o nich, bo to one są siłą napędową twojej podróży na szczyt! Jeśli masz marzenia, a przecież większość z nas je ma, to dzięki nim wiesz, którą drogą iść, żeby dojść do celu!

Dzisiaj przeczytałem świetny wywiad z znakomintym perkusistą JOEY KRAMEREM, z zespołu AEROSMITH. Zapytany, co powiesz czytelnikom Perkusisty, odpowiedział: „Żyjcie swoimi marzeniami i jeżeli ktoś wam powie, ktokolwiek wam powie, że czegoś nie możecie, to nie jest to prawda. Jestem tu i wam mówię, że możecie i potraficie, musicie po prostu wierzyć w siebie”.

Wiara czyni cuda, i trzeba wierzyć w to co się robi!!!

Bawcie się muzyką, uśmiechajcie, grajcie całym sercem, dawajcie z siebie 300%, i marzenia staną się rzeczywistością ;-)…

I pamiętajcie! Czasami dla zdrowia, wypijcie dobre piwko ;-)…

P.S. Napisane spontanicznie…tak po prostu…dla Was!!!

Pozdrawiam,

Paweł „Larro” Larysz