PODZIEMNY ŚWIAT…

Czytając tytuł, nasuwa się wam myśl – to brzmi jak „Podziemny krąg” – Davida Finchera, który przedstawia ludzi, szukających skrajnych emocji, uprawiając podziemne walki na gołe pięści, żeby poczuć się lepiej, spełnionym, potrzebnym, wyrazić siebie, swoje głęboko skryte emocje. Oczywiście nie będę pisał o ulicznych walkach, ale chcę przedstawić podobny świat, w którym zasady są bardzo zbliżone. Świat muzyki niszowej ( podziemny świat ), który reprezentuje takie gatunki muzyki jak: metal, metalcore, trash, speed i black metal itp., rządzi się swoimi bezwzględnymi zasadami, dzięki którym jest wyjątkowy, niebezpieczny, i należą do niego nieliczni, którzy mają twardą dupę i mocne pięści, co pozwala im iść wybraną drogą, na zaplanowany szczyt.

Image

ZASADY
Najważniejsze to, mieć grono prawdziwych przyjaciół i posiadać w nich ogromne wsparcie, które jest niezbędne w dążeniu do celu. Kolejną rzeczą jest, iść cały czas przed siebie, walczyć o swoje miejsce w gronie najlepszych, wyrażać siebie bezwzględnie naturalnie, i nigdy się nie poddawać, nawet jeśli znajdziecie się na dnie, a takie sytuację się zdarzają, to nigdy się nie poddawajcie. Zawsze trzeba wierzyć w to co się robi, i dawać z siebie maksimum możliwości. Jeśli dzisiaj ludzie nie rozumieją tego co robisz, to nie przejmuj się, jutro już się nad tym zastanowią, a w kolejnym dniu, pokochają.

Image
FILOZOFIA
Każdy ma swoją, ustaloną przez siebie. Zależy od priorytetów i ambicji, co chcesz osiągnąć i jak daleko chcesz zajść. W zespole musi być „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, ponieważ zespół jest jak rodzina, podejmuje wspólne decyzję, i wszyscy muszą chcieć iść tą samą drogą, bo wystarczy że jedna część zespołu podejmie złą decyzję, i konsekwencje poniesie cały zespół. Niestety nie ma czasu na sentymenty, ponieważ „jeśli nie ty, to ktoś inny”, wejdzie na twoje miejsce. Jeśli nadejdzie twoje „5 minut”, wykorzystaj je jak należy, bo druga szansa już się nie trafi, a to jest show biznes, czy tego chcesz czy nie, i każdy chce znaleźć się w gronie najlepszych.

Image

MENTOR
Bardzo ważne jest to, by wybrać dla siebie najlepsze wzorce, które będą motywować cię do realizowania swoich marzeń. Osobiście jestem wielkim fanem polskiego rynku metalowego i jestem z tego powodu bardzo dumny że mamy tak utalentowane zespoły metalowe jak: Decapitated, Vader, Behemoth i inne, które zdobyły uznanie na całym świecie, i tym samym przyniosły szacunek dla polskiego rynku muzycznego. Moim mentorem jest Behemoth, który „krew, pot i łzy”, zjadają codziennie na śniadanie jako proteiny, które dodają im siły do działania, żeby dojść jeszcze dalej, i być jeszcze silniejszym. Są to ich podstawowe zasady życia codziennego i takich gości jak oni, nie jest w stanie nic zatrzymać! Zaczynali od zera, postawili wszystko na jedną kartę, na początku drogi grali w gównianych miejscach, pozornie bez warunków do rozwijania swojej pasji, ale to ich nie zatrzymało. Chcieli grać, grać i jeszcze raz grać. I tak krok po kroku, stawali się coraz więksi, aż pokochał ich cały świat wzdłuż i wszerz, i kiedy wrócili do Polski, uznano ich za gwiazdy, ale wcześniej nie chciał nikt o nich słyszeć. Niestety to normalne w Polsce, ponieważ u nas ten gatunek muzyki nie jest jeszcze traktowany poważnie i nie docenia się swoich artystów, którzy wypełniają kluby po brzegi na całym świecie. Ale do mądrych rzeczy trzeba dorosnąć, dlatego przyjdzie czas, kiedy metalowe formacje, będą szanowane i promowane przez polski rynek muzyczny.

Image

DLACZEGO PODZIEMNY?
Ponieważ jest to świat, w którym liczy się –PRAWDA – która pozwala wyrazić siebie takim, jakim naprawdę jesteś. Nie musisz udawać i lansować się na kogoś kim nie jesteś, nie musisz śpiewać o tym co ci karzą, i ubierać się w to co jest na topie. Owszem, bycie przystojnym i dobrze ubranym pomaga i jest ważne na scenie i poza nią, ale bardzo istotne jest to, żeby samemu tworzyć styl, jakość i wyznaczać trendy. Kolejną ważną rzeczą jest – TWÓRCZOŚĆ – którą tworzysz tak jak czujesz, według własnych zasad. Trzecia i ostatnia ale najistotniejsza rzecz to – FANI, którzy są wyjątkowi i jeśli cię pokochają to, zostaną z tobą na zawsze, i za to co robisz, będą ci wierni do końca życia. I ta ostatnia rzecz, jest najważniejsza, ponieważ dla fanów żyjemy, a bez nich nasze istnienie, nie miałoby sensu.

Image

CEL
Dojść jak najwyżej, żeby poczuć że spełniłeś swoją misję, i poczuć że jesteś w miejscu, w którym zawsze chciałeś być. Zdobyć swoich fanów dla których będziesz mógł przejechać cały świat, żeby przekazać im swoją niepowtarzalną twórczość i energię, którą w sobie masz.

Image

CZŁOWIEK
Gdy już dojdziecie na szczyt, nie zapominajcie o tym, że byliście kiedyś na dole, i nie traktujcie z góry tych, którzy dopiero rozpoczęli wdrapywanie się na szczyt, a jeśli będzie taka potrzeba to, podajcie im dłoń, bo jak wspomniałem wcześniej, wsparcie jest bardzo istotną rzeczą, o której większość z nas… bardzo często zapomina!

Mr Sticky