ONI ZMIENILI MÓJ ŚWIAT…

Billy Cobham

Zobaczyłem go na kasecie VHS kiedy miałem 6 lat, i to było dla mnie ponadczasowe przeżycie, które żyje we mnie do dziś… Pomyślałem sobie wtedy, chce być taki jak on! Przypadki rządzą światem, i pewnie gdybym go wtedy nie zobaczył, nie zostałbym perkusistą!

Image

 

 

Dave Weckl

Dave był kolejnym wielkim perkusistą, który zmienił mój światopogląd grania na perkusji. Stał się moją główną inspiracją na wiele lat, aż do czasu, gdy zacząłem odkrywać kolejnych świetnych perkusistów, których zawsze będę uwielbiał. 

Image

 

Vinnie Colaiuta

Perkusista absolutnie niesamowity… Ten człowiek wszystko gra świetnie!

Image

 

Jeff Porcaro

Kocham muzykę TOTO, dlatego polubiłem Jeff’a i jego charakterystyczny „Shuffle groove”. Mimo że nie ma go już wśród nas, zawsze będzie wielki!!!

Image

 

 

Simon Phillips

Godny zastępca Jeff’a Porcaro. Uwielbiam go za jego charakterystyczne brzmienie, które rozpoznaję z zamkniętymi oczami. Niewielu jest takich perkusistów, którzy mają tak wyraziste brzmienie!

Image

 

Tony Royster jr.

Perkusista, który wprowadził w stan depresji większość miłośników perkusji na całym świecie, kiedy w wieku 13 lat zagrał solo, które będzie geniuszem do końca świata.

Image

 

Mike Portnoy

Mój gitarzysta Kuba Dębski, zaraził mnie zespołem Dream Theater, i od razu zwariowałem na punkcie Mike’a Portnoy’a. Jego gra pomogła rozwinąć moje progresywne granie, które wykorzystałem na pierwszej płycie ANIMATIONS. To był na prawdę świetny okres w moim życiu ;-)…

Image

 

Virgil Donati

Muzyka PLANET X zbliżyła mnie do jego gry. Dla mnie to kosmita ;-)…

Image

 

 

Mike Terrana

Wariat ;-)… I za to go uwielbiam!

Image

 

 

Neil Peart

Klasyka progresywnego grania!

Image

 

 

George Kollias

Grecki solidny blast! Zbladłem, kiedy oglądnąłem film na którym gra blasty w tempie 280bpm ;-)… To jeden z niewielu perkusistów metalowych, którzy brzmią świetnie, naturalnie, a nie jak automaty!

Image

 

Thomas Lang

I na koniec, mój najważniejszy perkusista, który zaczarował mnie swoją grą, myśleniem, stylem bycia i życia. Jest moim autorytetem, jako muzyk i człowiek!

Oto mój mistrz:

Image

 

 

To wszystko na dziś…

Wkrótce druga część „Oni zmienili mój świat”.

Zapraszam i pozdrawiam,

Sticky